wyprawa

Z kim jechać?

Published by Duch Tułaczki on wt., 08/21/2012 - 16:12 in

Dla wielu osób może to zabrzmieć dosyć dziwnie - no jak to z kim? - ze znajomymi! I tak i nie... musimy tutaj wrócić do naszego celu podróży. Czy na objazdówkę po muzeach Paryża zabierzemy osobę co chce tylko imprezować i nie ma poczucia estetyki? Czy na wycieczkę w góry zabierzemy dobrą koleżankę którą od kilku lat widzimy tylko w butach na obcasie? Czy najlepszym kompanem podróży jest domator co nie potrafi nawet ugotować wody na herbatę?

Jak podróżować?

Published by Duch Tułaczki on wt., 08/21/2012 - 16:10 in

Określenie środka transportu jest jednym z najważniejszych wyborów. Do dyspozycji mamy: samochód (motocykl), autobus, pociąg, samolot, prom lub kombinację powyższych. Oczywiście mamy również niezawodne nogi i rower, które też potrafią daleko nas zawieść. W zależności od dostępnych środków, czasu i komfortu wybierzemy najkorzystniejszy środek transportu w danej sytuacji. Chciałem tutaj obalić pewne mity w postrzeganiu podróżowania.

Kiedy jechać?

Published by Duch Tułaczki on wt., 08/21/2012 - 16:08 in

Wybór terminu jest uzależniony od jednego czynnika, a mianowicie - rodzaju wykonywanej pracy. Pracownik produkcyjny ma najczęściej z góry założony przestój zakładu podczas którego może wykorzystać dłuższy urlop. Pracownik biurowy z założenia może wybrać urlop w dowolnym miesiącu, jednak należy pamiętać, że większość firm ma większe lub mniejsze obłożenie w zależności od miesiąca. Bardzo niewiele osób może sobie pozwolić na wykorzystanie urlopu dokładnie w takim czasie jakim chce. Dlaczego powinniśmy to uwzględniać podczas NASZYCH planów wakacyjnych?

Gdzie jechać?

Published by Duch Tułaczki on wt., 08/21/2012 - 16:05 in

Po określeniu celu wyprawy i budżetu możemy śmiało jeździć palcem po mapie w celu poszukiwania odpowiedniej lokalizacji dla naszej fanaberii. Oczywiście jeśli zdecydowaliśmy się na zwiedzanie zabytków kultury Etrusków to raczej nie wybierzemy się do Nowej Gwinei, ale w ramach naszego celu mamy zawsze kilka opcji do rozważenia. Kolejnym ważnym kryterium dla naszego urlopu jest czas jego trwania. Proszę sobie narysować trójkąt gdzie każdy z boków będzie odpowiedzialny za jedno z kryteriów: czas, budżet, jakość.

Przygotowania

Published by Duch Tułaczki on wt., 08/21/2012 - 16:03 in

Skąd mamy pomysł na podróż, co nas zainspirowało, dlaczego chcemy opuścić swoje mieszkanie, dom, posiadłość. Czy kiedykolwiek się Państwo nad tym zastanawiało? Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi i podejrzewam, że ile osób - tyle znajdziemy powodów. Jednak określenie dlaczego chcemy opuścić domowe pielesze jest bardzo ważne dla określenia celu, terminu i rodzaju wyjazdu. Możemy tutaj jeszcze dodać bardzo wiele określeń typu: intensywność, warunki, długość odpoczynku, itp. Z racji mojego wykształcenia postaram się Państwu pomóc w określeniu typu wyjazdu.