Europa

Poniżej znajdują się relacje z wyjazdów po Europie. Zapraszamy do lektury!

Czarnobyl

Published by Księżna on ndz., 06/09/2013 - 21:51 in

Tags 

Ukraina, Europa

To słowo, u ludzi z lat 80-tych, do dziś budzi dreszcz. Pamiętam, gdy jako chłopiec wraz z rodzicami, na czarno białym telewizorze, z trwogą oglądaliśmy filmy dokumentalne o tej tragedii. Obrazy ludzi ubranych w przerażające, nieludzkie kombinezony, biegających w koło, jakby uciekali przed niewidzialnym wrogiem, mam w głowie do dziś. A w ustach smak jodyny, do podania której staliśmy w długiej kolejce do przychodni w niedzielne popołudnie.

Lwów 2012

Published by Борис on ndz., 05/26/2013 - 14:11 in

Tags 

Ukraina, Europa
przejście graniczne

Co roku, mniej więcej w połowie października uświadamiam sobie z przerażeniem, że już za chwilę zacznie się dla mnie męczarnia jaką jest zima w naszym kraju. Koniec wypadów pod namiot, motocykl odstawiony do garażu i wszechobecne błoto pośniegowe na chodnikach. Jak się potem okazało była to bardzo długa zima. Razem z kolegą uznajemy, że nie jest jeszcze za późno na ostatni kilkudniowy wypad, zwłaszcza, że były bardzo sprzyjające prognozy pogody na najbliższe dni.

Kolej Transsyberyjska cz.II

Published by Duch Tułaczki on ndz., 11/11/2012 - 20:04 in
Kolej transyberyjska

Niemiłosiernie zmęczeni po nocnych wojażach w Rydze oraz całym dniu zwiedzania Moskwy szybko zasnęliśmy na twardych pryczach, które będą naszym azylem przez najbliższe 86 godzin! Tyle właśnie trwa podróż pociągiem na skraj Syberii i największego zbiornika słodkiej wody na naszym globie - jeziora Bajkał.

Kolej Transsyberyjska cz.I

Published by Duch Tułaczki on ndz., 10/21/2012 - 20:20 in

Tags 

Europa, Azja

Kilka dni bez możliwości skorzystania z prysznica, zobaczenie wszystkich pór roku oraz podróż przez 5 stolic świata na dwóch kontynentach. W ciągu tej wyprawy skorzystaliśmy prawie ze wszystkich dostępnych środków transportu - samolot (trzykrotnie), pociąg (trzykrotnie), autobus, bus, taksówka, prom, metro. Przebycie ponad 23 tysięcy kilometrów zajęło nam dokładnie 3 tygodnie. Już sama organizacja wyjazdu dawała spory zastrzyk adrenaliny, która eksplodowała podczas dokładnie zaplanowanej tułaczki po harbacianym szlaku.

Białoruś

Published by Duch Tułaczki on ndz., 09/23/2012 - 11:56 in

Tags 

Europa, Białoruś

Dla wielu osób rozważających wyjazd do jednego z krajów ościennych, Białoruś będzie na samym końcu listy. Funkcjonująca tam ostatnia dyktatura na Starym Kontynencie, jest wciąż jedną z najsilniejszych na świecie. Obywatele nie mogą używać swojej narodowej flagi, ani języka, natomiast propaganda rządowa i cenzura jest głęboko zakorzeniona w strukturze Państwa. Dla młodego człowieka, który nie pamięta czasów komuny, będzie to wyprawa rodem ze scenariusza filmów Barei.

Rumunia

Published by Борис on ndz., 09/09/2012 - 20:03 in

Tags 

Europa, Rumunia

To miał być rok spokojnego zapoznawania się z maszyną. Jako świeżo upieczony motocyklista miałem w planie zwiedzać małopolskie okolice i nabierać niezbędnych doświadczeń, aby może za rok albo za dwa wyruszyć na dłuższą wyprawę. Nie wytrzymałem, potrzeba odczucia emocji towarzyszących zagranicznym wyjazdom zwyciężyła.

Specyfika podróżowania motocyklem skłania do poszukiwania w pierwszej kolejności pięknych tras, a dopiero potem szybkich. Wydawało się, że taką właśnie znalazłem.