Azja

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z tekstami o podróżach po Azji - największym kontynencie na Ziemi.

Kolej Transsyberyjska cz.III (Made in China)

Published by Duch Tułaczki on śr., 12/19/2012 - 21:49 in

Tags 

Azja, Chiny
Zakazane Miasto

Za oknem pociągu krajobraz bardzo się zmienił. Mongolski step został zastąpiony strzelistymi pagórkami pokrytymi drzewami. My właśnie kończyliśmy śniadanie w wagonie restauracyjnym, kiedy dojeżdżaliśmy do 北京 (Beijing). Pośpiech w pakowaniu i chaotyczne wrzucanie rzeczy do plecaka, przyczyniło się do pozostawienia kartki z adresem hostelu w wagonie pociągu, o czym mieliśmy się dopiero dowiedzieć po wyjściu z budynku dworca kolejowego... a tłum w przejściach i korytarzach stawał się jakby gęstszy z każdym krokiem.

Kolej Transsyberyjska cz.II

Published by Duch Tułaczki on ndz., 11/11/2012 - 20:04 in
Kolej transyberyjska

Niemiłosiernie zmęczeni po nocnych wojażach w Rydze oraz całym dniu zwiedzania Moskwy szybko zasnęliśmy na twardych pryczach, które będą naszym azylem przez najbliższe 86 godzin! Tyle właśnie trwa podróż pociągiem na skraj Syberii i największego zbiornika słodkiej wody na naszym globie - jeziora Bajkał.

Kolej Transsyberyjska cz.I

Published by Duch Tułaczki on ndz., 10/21/2012 - 20:20 in

Tags 

Europa, Azja

Kilka dni bez możliwości skorzystania z prysznica, zobaczenie wszystkich pór roku oraz podróż przez 5 stolic świata na dwóch kontynentach. W ciągu tej wyprawy skorzystaliśmy prawie ze wszystkich dostępnych środków transportu - samolot (trzykrotnie), pociąg (trzykrotnie), autobus, bus, taksówka, prom, metro. Przebycie ponad 23 tysięcy kilometrów zajęło nam dokładnie 3 tygodnie. Już sama organizacja wyjazdu dawała spory zastrzyk adrenaliny, która eksplodowała podczas dokładnie zaplanowanej tułaczki po harbacianym szlaku.

Izrael

Published by Duch Tułaczki on sob., 09/08/2012 - 10:08 in

Tags 

Azja
Modlący się chłopiec

Niektóre wyjazdy są związane z pewnymi stereotypami, którymi jesteśmy niejako zakładnikami. Niejednokrotnie wybierając się na Bliski Wschód będziemy przestrzegani przed napiętą tam sytuacją polityczną, możliwością bycia porwanym, zabitym w zamachu, a przynajmniej oszukanym lub okradzionym. Sporo z tych rzeczy jest odzwierciedleniem przekazów prasowych lub zasłyszanych historii, niejednokrotnie mocno przesadzonych. Z drugiej jednak strony od lat są organizowane pielgrzymki do Ziemi Świętej, z których uczestnicy wracają cali i zadowoleni.